středa 30. dubna 2014

Neříkejte že to neznáte

Většinu času co existuju sem v pohodě. Svět je hezkej barevnej a krasnej ale občas. Ani nevím proč, najednou vidím ty věci za tím vším.

Je to jako něco co dokážete zahlédnout jen koutkem oka. Něco co se snaží mozek a vaše duše schovat. Vytěsnit někde hluboko do podvědomí aby jste na to nemuseli myslet. Udělat z toho něco co vlastně je daleko. Někde na druhé straně vám známého vesmíru. I když ten váš známý vesmír končí dveřmi do vašeho bytu, pokoje a nebo duše.

O čem mluvím?  O strachu, hněvu, zlu které má každý z nás hluboko v sobě. Bojíte se. Všichni se bojí toho co udělají když se něco stane. Když se naštvou, když přestanou uvažovat.

Zeptám se vás jinak. Chtěli jste až někdo shoří v pekle? Až někdo prostě umře? Odpověď je jasná. Ano. Každý někdy v záchvatu vzteku pocítil chuť ubližovat.

Já to znám. Taky to mívám. Právě když na mě dopadne tahle nálada. Probudí se ve mě mé zlé já. Ale už se nebojím. Kdysi sem se bál a nechal se strachem ovládat. Dopadlo to tak že sjem ublížil několika lidem. Zasloužili si to? Nepochybně. Šikanovali mě. A tehdy sem zjistil že se nebojím.

A to mě vyděsilo ještě víc. Zjištění že mi nevadí ubližovat a to že v tom ubližování nacházím jisté zadostiučinění a potěšení mě vyděsilo. Věděl jsem že z takových jako jsme já dokážou vyrůst opravdové lidské zrůdy.

Věděl jsem že mě baví šířit strach, bolest a další tyhle emoce. Věděl jsme jaké bych měl potěšení škrtit někoho kdo lapá po dechu a vymačkavat z jeho těla život.

Věděl jsme to moc dobře.  A rozhodl sem se s tím něco dělat. Vyhledal jsem odbornou pomoc. Nejdřív jen v knihách. Tam jsme se naučil jednu důležitou věc. Ovládat se. Ovládat tyhle stavy i tu osobnost. Dát ji jméno a vzhled. Protože když věci pojmenujete je snadnější ji ovládnout.

Následně jsme vyhledal i psychologa a ta mi taky pomohla. Zjistil sem že nejsme jediný. Jsme možná nebezpečný ale to že sem se naučil ovládat mi zachránilo život.

Už je to pomalu pět let co sem zjistil jak nebezpečný jsem. A vždy když se objeví. Usměji se a zatlačím ho zpátky. Je to boj ale je to boj který mě posiluje. Každý den.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Buďte slušní.